A blogbejegyzésem 1. részében arról volt szó, milyen szempontok szerint válasszuk ki az új kanapékat, foteleket, ha kisebb alapterületű a nappalink. Most nézzük meg, milyen ülőbútorokat helyezhetünk el,ha kevesebb a kötöttség!
Ha elegendő tér áll rendelkezésre, akkor hódolhatunk az egymással szembe állított kanapék divatjának, sőt, akár több kisebbet is elhelyezhetünk egy dohányzóasztal körül. Nemcsak az összeállítás darabjainak számát, de a színét és stílusát is bátran variálhatjuk. A különböző kanapék, fotelek variálása játékosságot és személyességet kölcsönöz a térnek. Egy letisztult, modern vonalvezetésű ülőgarnitúra mellett izgalmas látványt nyújthat egy antik karosszék, de ugyanilyen jó megoldás lehet, ha az egyszínű fotelekhez egy izgalmas mintás kanapét kapcsolunk.
Ha szívesen és gyakran fogadunk társaságot az otthonunkban, akkor az ülőbútorok számát ne a családunk, hanem az esetleges vendégek számához igazítsuk. Amennyiben ezt a nappali méretei nem teszik lehetővé, tartsunk talonban néhány összecsukható vagy egymásba rakható széket. A hálószoba, vagy a dolgozószoba kisebb ülőbútorai is remek alkalmai ülőhelyek lehetnek.
A fotelek, kanapék stílusát a formaviláguk mellett a kárpitozásuk is meghatározza. Ha viszonylag gyakran kívánunk változtatni a szoba hangulatán, netán gyakran mozgatjuk ezeket a bútorokat, érdemesebb valamilyen semleges színű kárpitot választani. Az egyszínű anyagok jobban alkalmazkodnak a terekhez, az évszak – és hangulatváltozásokhoz. Jól kihasználhatók a díszpárnákban rejlő variációs lehetőségek, hiszen a legolcsóbban és a legegyszerűbben a huzatok cserjével tudunk változtatni az casino online enteriőr hangulatán.
Az ülőalkalmatosságok élettartamát a szerkezetük és a kárpit minősége szabja meg. Ha keret jó minőségű, akkor a később kopott vagy elavulttá váló kárpit könnyebben lecserélhető, akár a teljes töltőanyaggal együtt. A bevonatok közül a bőrhuzat töretlenül őrzi népszerűségét, lévén a legstrapabíróbb anyag. Akik ellenzik, általában azt hozzák fel érvként, hogy télen hideg-hűvös hatású, kánikulában viszont hozzátapad, aki ráül. Erre megoldás lehet az a bőrgarnitúra, ahol a forgatható ülő -és háttámlák egyik oldala textilbevonatú. Ha akarjuk, egy mozdulattal megfordítható, és élvezhetjük a puha textilfelület komfortosságát, visszafordítva pedig a dekoratív bőr látványát.
Az ülőbútor kiválasztásakor másik fontos szempont a tisztíthatóságuk. Főként a kényesebb, világos pamlagok és fotelek esetében jó megoldás a levehető/cserélhető kárpit, de gyakran az is elegendő, ha az ülő -és háttámlákról lecipzározható a huzat.
És legvégül: mindig próbáljuk ki a kanapét vásárlás előtt! Legalább 10-15 percet üljünk rajta, ugyanis minimum ennyi idő szükséges ahhoz, hogy eldöntsük, valóban kényelmes-e az a bútordarab, amin az eljövendő időkben hosszú órákat szeretnénk eltölteni.
Remélem, tudtam segíteni a kanapéválasztás dilemmájában 🙂 Emese